Отборът на Монтана е първият полуфиналист във волейболната Суперлига. Монтана надделя като гост над Добруджа 07 с 3:2 (21:25, 25:21, 25:20, 15:25, 15:13) в драматичен двубой от четвъртфиналната серия.

В първата среща тимът на Монтана победи с 3:1 гейма и сега с 2:0 успеха се класира в Топ 4 на родния шампионат при мъжете.

Домакините от Добрич бяха убедителни в първата част и я спечелиха с добра преднина. Впоследствие обаче момчетата на треньора Даниел Пеев се мобилизираха и заиграха по-добре, като обърнаха резултата до 2:1 гейма. Опонентите им на свой ред не им оставиха шанс в четвъртия гейм и вкараха мача в тайбрек.

В решителната част състезателите на Монтана надделяха с 15:13 точки изковаха победата, завоючвайки мястото си на полуфинала.

Най-резултатен бе руският национал Кирил Клетц с 22 точки, а 11 добави Борис Наков.

Срещи от четвъртфиналните плейофи в шампионата на България по волейбол за мъже (играе се до две победи от три мача):

Марек Юнион-Ивкони - Нефтохимик 2010 - 3:0 (25:21, 25:22, 25:20)
* Резултатът в серията е 1:1 победи. Решаващата трета среща е на 19 март в Бургас.

Хебър Пазарджик - ЦСКА - 0:3 (20:25, 20:25, 21:25)
* Резултатът в серията е 1:1 победи. Решаващата трета среща е на 16 март в София.

Левски - Пирин Разлог - 3:2 (24:26, 25:18, 25:19, 23:25, 15:13)
* Резултатът в серията е 1:1 победи. Решаващата трета среща е на 16 март в Разлог.

Добруджа 07 - Монтана - 2:3 (25:21, 21:25, 20:25, 25:15, 13:15)
* Монтана спечели серията с 2:0 победи.