Марица Пловдив започна защитата си на шампионската титла на България с победа като гост в първия си мач за сезон 2017/2018 в женската Национална волейболна лига, пише volleymaritza.bg. Пред пълни трибуни в зала Иван Вазов, момичетата на Иван Петков надиграха домакините от Берое Стара Загора с 3:0 (25:21, 25:15, 25:16) след 73 минути игра и излязоха начело във временното класиране.

Агитките на двата отбора създадоха страхотна атмосфера от трибуните, а в началото това като че ли донесе повече вдъхновение на състезателките на Берое. "Жълто-сините" трябваше да наваксват изоставане от шест точки, което имаха при 8:14 в първия гейм, и изравниха при 18:18. Последваха два поредни аса на Кремена Каменова, след което Марица нямаше проблеми да затвори гейма в своя полза при 25:21. Гостенките бързо дръпнаха далеч напред във втория гейм и го лишиха от интрига. С цели шест аса общо в тази част те я спечелиха с категоричното 25:15. Каменова продължи да бележи точка след точка и в третия гейм. Сервисите на Марица също продължиха да тормозят съперника, а при първи мачбол Лора Китипова с ас фиксира крайното 25:16 и 3:0 гейма.

Топреализатор на срещата стана Кремена Каменова с 13 точки за победителките. Центърът Виктория Григорова добави 10. За домакините от Берое най-резултатна бе Йоана Николова с 12 точки.