Марица (Пловдив) продължи безгрешния си ход от началото на сезона в женската Национална волейболна лига. Шампионките записаха деветата си поредна победа, този път срещу гостуващия Левски (София) с 3:0 (25:12, 25:13, 25:15) след 61 минути игра пред над 700 зрители в зала Пловдивски университет.

Старши треньорът Иван Петков реши да остави някои от най-опитните си обичайни титулярки извън стартовите седем. Така Радосвета Тенева, Ивелина Монова, Виктория Григорова и Габриела Цветанова получиха почивка и изобщо не излязоха срещу младия състав на Левски.

Марица не срещна особени проблеми да надиграе противника убедително. Домакините не изпуснаха инициативата в нито един момент от мача и се поздравиха със заслужена победа. Топреализатор на мача стана центърът Мария Данчева с 11 точки. Никоя от останалите волейболистки на двата отбора не стигна до двуцифрен актив. В следващия кръг Марица гостува на Славия (София). Този мач е на 3 февруари, петък, от 17:00 б.в. в столичната зала Панайот Пондалов. /БТА