Мачът от третия кръг на Националната волейболна лига за жени между Бургас 2007 (Бургас) и Марица (Пловдив) приключи с категорична победа за гостите с 3:0 (25:8, 25:8, 25:10) след едва 58 минути игра в зала Младост.

Марица се отличи с общо 14 аса в мача, като най-много от тях – четири, бяха дело на Габи Цветанова. Тя стана и топреализатор на срещата с общо 10 точки, следвана от Симона Димитрова и Силвана Чаушева с по 8 и Виктория Григорова със 7. Със 7 точки завърши и най-резултатната волейболистка на Бургас 2007 Габриела Ангелова.

След този резултат Марица запази третото място във временното класиране, като има един изигран мач по-малко. Лидер е Раковски (Димитровград) с 3 победи, 8 точки и 9:3 гейма, следван от Казанлък Волей (Казанлък) с 2 победи, 1 загуба, 7 точки и 8:4 гейма и Марица с 2 победи, 6 точки и 6:0 гейма.

Така срещата между Раковски и Марица, предвидена за 19 ноември, събота, от 18:00 б.в. в димитровградската зала Младост, се явява сблъсък между единствените два непобедени дотук тима в шампионата.