Турският Чанаккале Беледийеспор взе убедителна победа с 4:0 (25:17, 28:26, 25:19, 25:22) във втората си приятелска среща като домакин на българския волейболен шампион при жените Марица. В първата проверка вчера българките паднаха с 2:3.

В днешния спаринг старши треньорът на маричанки Иван Петков си позволи да експериментира с различни постройки на отбора. В първата част домакините наложиха надмощие с по-добро посрещане и ефективно нападение и я спечелиха категорично с 25:17.

И Марица подобри играта си в атака през втория гейм, който започна добре за българския тим. Туркините успяха да наваксат изоставането си и да излязат напред в резултата, но в крайна сметка се стигна 28:26 за Чанаккале.

В третия гейм домакините натиснаха със сервис и направиха пет аса. Жълто-сините отговориха с три, но крайният успех беше за Чанаккале с 25:19.

Допълнителната четвърта част отново бе оспорвана и с обрати в резултата. Нападението на туркините обаче беше на по-високо ниво и те не допуснаха противникът да вземе поне един гейм. След 25:22 Чанаккале оформи победата си с 4:0.

Още веднъж топреализатор на мача стана Джерен Кестиренгьоз, този път с 24 точки за Чанаккале. Най-резултатна за Марица беше Симона Димитрова със 17 точки (5 аса), следвана от Нася Димитрова с 15.

Другата седмица Марица отново ще гостува в Турция за контролни срещи. На 12 и 13 април момичетата на Иван Петков ще се изправят срещу Бешикташ.