Мачът от четвъртия кръг на Националната волейболна лига за жени между Раковски (Димитровград) и Марица (Пловдив) предложи интересен сблъсък между два отбора, съставени от състезателки на пловдивския клуб. Шампионките от Града под тепетата не допуснаха изненада и постигнаха чиста победа с 3:0 (25:15; 25:20; 25:17)  след 70 минути игра в зала "Младост".

Дербито между двата непобедени до този момент отбора в НВЛ започна много оспорвано, но само до 5:5. След това домакините започнаха да допускат много грешки, от които Марица се възползва за крайното 25:15.

Втората част изглеждаше по съвсем различен начин. Раковски заигра многовдъхновено и наложи превес на терена, който продължи до 19:17. На момичетата на треньора Иван Радичев обаче не достигна хладнокръвие в заключителните части на гейма. Марица обърна резултата в своя полза при 21:20 и безпроблемно затвори при 25:20 с успешна атака на Ради Тенева.

Марица влезе мощно в третия гейм и поведе с 4:0 и 6:1. Това не отказа домакините да се борят за нещо повече от чиста загуба в този мач и те почти успяха да догонят силния си противник в резултата по средата на гейма. Все пак, с много силна игра и 9 точки от Габриела Цветанова, пловдивчанки не допуснаха изненада и в тази част и стигнаха до убедителното 25:17.

Цветанова стана и топреализатор на мача с общо 20 точки, от които 4 аса. Ради Тенева собави 13. Най-резултатна за димитровградчанки бе Симона Николова с 14 точки

След този мач двата тима си размениха местата във временното класиране. Лидер остава Казанлък Волей (Казанлък) с 3 победи, 1 загуба, 10 точки и 11:4 гейма. Марица вече е на втора позиция с 3 победи от три мача, 9 точки и 9:0 гейма, а Раковски слезе на третото място с 3 победи, 1 загуба, 8 точки и 9:6 гейма.

В следващия кръг Марица гостува на водачките в таблицата от Града на розите. Мачът е този петък, 25 ноември, от 18:00 б.в. в зала Багира.