Марица (Пловдив) се класира за финала в турнира за купа България по волейбол за жени и вече очаква да научи името на своя съперник в последната битка за трофея в петък. В първия полуфинал в столичната зала "Христо Ботев" отборът, воден от треньора Иван Петков, постигна победа над ЦСКА с 3:1 (25:13, 25:11, 23:25, 25:12).

В първия гейм пловдвичанки бяха безкомпромисни. Капитанката Радосвета Тенева и диагоналът Габриела Цветанова обстрелваха противника с атаки и сервиси и поведоха съотборничките си към крайното 25:13. Във втората част "жълто-сините" бяха още по-безпощадни. След 4:2 те постигнаха 15 безответни точки, с Цветанова на сервис, и след 19:2 беше само въпрос на време да удвоят преднината си в мача. Това се случи при 25:11 след директна точка от начален удар на Виктория Григорова.

В третата част Марица превключи на малко по-лежерен режим на работа и това позволи на софиянки да се придържат на малка разлика след тях в резултата. При разиграванията след двадесетата точка резервите на Юлия Иванова съвсем приспаха пловдивчанки и изневиделица поведоха в резултата, за да спечелят гейма с 25:23, отбелязвайки повече точки, отколкото в предните две части, взети заедно.

Това естествено събуди шампионките за следващия гейм и те отново наложиха тотално надмощие. С пет точки принос от блокадата Марица разгроми ЦСКА с 25:12 и се класира за финала.

Топреализатор на срещата стана Габриела Цветанова с 20 точки. Нася Димитрова добави 19. Най-резултатна за ЦСКА беше Борислава Съйкова със 7 точки.

Във втория полуфинал тази вечер играят Левски и Славия, за да определят втория финалист./БТА