Марица Пловди записа шестата си поредна чиста победа от началото на сезона в Националната волейболна лига за жени. В среща от седмия кръг шампионките надиграха като гости ЦСКА София с убедителното 3:0 (25:17, 25:17, 25:16) след 64 минути игра в столичната зала Васил Симов.

И двата отбора допуснаха доста грешки в първия гейм, но в отбора на домакините нападението на практика липсваше. Марица се възползва и бързо дръпна далеч напред в резултата. Гостенките можеха да затворят гейма при много по-голяма разлика, но позволиха на съперника да натрупа доста точки в последните разигравания, което доведе до успех “само“ с 25:17.

Втората част започна добре за "червените", които затрудниха "жълто-сините" със своя сервис и поведоха с 4:0, което набъбна до 7:2. Все пак, при 11:11 разликата вече беше стопена и водена от своята капитанка Радосвета Тенева, Марица пое инициативата. С атака на Габриела Цветанова за 24-ата точка и блокада на Виктория Григорова за последната и този гейм бе спечелен от пловдивчанки с 25:17.

Tретият гейм беше много силен за разпределителката Кристина Чешляр, както и за капитанката Ради Тенева в нападение. Момичетата на Иван Петков продължиха лежерно превеса си и в тази част и въпреки че изпуснаха три мачбола в края, при четвъртия подпечатаха победата си с 25:16.

Ради Тенева стана топреализатор на срещата с 16 точки, следвана от Габи Цветанова с 11 и Мария Данчева с 9. Най-резултатна за софиянки бе тяхната капитанка Силвия Кьосева със 7.

Марица води във временното класиране с 6 победи, 18 точки и 18:0 гейма и вече е сигурен първенец на първия полусезон в шампионата, преди да са изиграли и последния си мач за календарната 2016 година. В сряда, 14 декември, от 18:00 часа в зала Пловдивски университет пловдивчанки посрещат Славия (София) в отложена среща от втория кръг.