Марица (Пловдив) отново е шампион на България по волейбол при жените. След титлите през 2015 и 2016 година, това е третото поредно злато за момичетата, водени от старши треньора Иван Петков.

Пловдивчанки спечелиха финалната серия в женската Национална волейболна лига с 2:0 победи срещу Левски и заслужено ликуваха с трофея. В зала "Люлин" гостенките от Пловдив надиграха столичния отбор с 3:1 (25:27, 25:10, 25:16, 25:18) след 92 минути игра и закръглиха актива си от този успешен сезон в първенството на 20 победи от 20 мача и 60:2 гейма.

В първата част домакините изненадаха "жълто-сините" с много успешна игра в нападение и с четири аса, които им помогнаха да измъкнат гейма с 27:25. Това беше едва вторият гейм, загубен от Марица в шампионата.

Във втория гейм заработи блокадата на гостенките. След разгромно 25:10 шампионките възстановиха равенството. Играта в атака, особено тази на централната блокировачка Нася Димитрова беше ключова за успеха на Марица в третата част - 25:16.

В четвъртия сет темпото на игра спадна. Софиянки започнаха да допускат много брак в играта си и за маричанки не беше проблем да вземат частта с 25:18 и за трета поредна година да се поздравят като шампионки.

Топреализатор на срещата стана Нася Димитрова с 20 точки за победителките. Капитанката на пловдивския отбор Радосвета Тенева добави още 14.