ЦСКА победи Левски с 3:1 гейма (25:21, 24:26, 25:18, 25:16) във волейболно дерби при мъжете, част от 5-ия кръг на първенството. Заради сериозните кадрови проблеми в Левски на полето се наложи треньора Владимир Николов да стартира от първата минута.

ЦСКА и Левски стартираха отлично двубоя, като първата точка в двубоя направи Владимир Николов, който започна срещата като титуляр. След равностойно начало, "червените" дпърнаха с 3 точки за 14:11 и 16:13. Дистанцията от 3 точки в полза на ЦСКА се запазваше и стигна до 18:15. Лапков от Левски опита интересна атака, но блокадата на ЦСКА се справи и резултатът стана 19:15, но "сините" се върнаха в мача. На полето се появи и синът на Владимир Николов - Алекс Николов, който изпълни начален удар, но изкара топката в аут. В крайна сметка "червените" затвориха гейма с 25:21.

Във втория гейм ЦСКА стартира отлично и поведе набързо с 6:3, но Левски се събра и изравниха резултата до 7:7, а след това и 9:9. Постепенно играчите на Александър Попов дръпнаха сериозно със 17:11. Волейболистите на Левски заиграха доста вдъхновено и се доближиха доста близо до съперника, като след блокада срещу Владимир Николов ЦСКА поведе с 21:18, а след това и 22:20. Гордън Люцканов изпълни отличен начален удар, последна несполучлива атака на "червените" и се стигна до равенство - 22:22. След което и 23:23. Отлична атака на Владимир Николов доведе до 24:24, след което на полето отново се появи Алекс Николов, последва добре изпълнен сервис от негова страна, грешка при атака на "червените", както и добра атака на Левски, за да се стигне до 26:24 и 1:1 гейма.

Третият гейм беше доста равностоен в началото, но постепенно ЦСКА дръпна със 17:14. При 19:18 в полза на ЦСКА последва прекъсване за "червените". В крайна сметка "червените" се активизираха и затвориха гейма с 25:18.

В четвъртия гейм ЦСКА дръпна с 4:1 в началото, а след това и с пет последователни точки за ЦСКА се стигна и до 10:3. Разликата достигна и до 8 точки в полза на момчетата на Александър Попов - 16:8. Доминацията на "червените" продължи и в крайна сметка геймът беше затворен при 25:16, а с това мачът приключи с успех 3:1 гейма за ЦСКА. За Левски с най-много точки завърши Владимир Николов - 20.