Волейболният отбор на ЦСКА се справи по отличен начин при домакинството си на Миньор от петия кръг на Суперлигата. „Червените“ се наложиха с 3:0 гейма, като в отделните части срещата се разви при 25:22, 25:19 и 25:21. Това бе трети успех за ЦСКА от началото на сезона.

Най-резултатен за „армейците“ в зала „Васил Симов“ в столицата бе Венцислав Георгиев с 21 точки. Станислав Петков добави 10.

За перничани Иван Дамянов завърши със 17 точки.

В таблицата ЦСКА е четвърти с 11 точки, докато Миньор е десети с 3.

Същевременно в другият мач от съботната програма на кръга Хебър стигна до трудна победа над Марек Юнион-Ивкони с 3:2 гейма. В Дупница пазарджиклии поведоха с два гейма след 25:17 и 25:19. Домакините обаче изравниха играта и намалиха след 25:21 в третия гейм, а четвъртата част се очерта като най-оспорвана. Победител от нея излезе Марек след 39:37.

В тайбрека Хебър бе по-концентриран и затвори мача след 15:8.

В класирането Хебър е пети с 8 точки, а Марек седми със 7.