ългария постигна втора победа срещу руския Локомотив Новосибирск във втората проверка между двата отбора, играна в зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта във Варна.

След като вчера спечели с 3:0, днес България надделя с 3:1 гейма. За България срещата започнаха Георги Братоев, Теодор Тодоров, Тодор Алексиев, Николай Пенчев, Николай Николов, Цветан Соколов и либеро Теодор Салпаров. Второто либеро на националния отбор Владислав Иванов пък започна за отбора на Локомотив. В началото на мача играта бе равностойна, резултатът бе изравняван 5 пъти, след което домакините поведоха с 3 точки при 9:6.

Руският тим изравни при 10:10, последваха нови 4 равенства, след което успя да поведе с 2 точки при 16:14. Българите веднага изравниха при 16 равни. Последваха нови пет изравнявания на резултата, но с добра игра в края на гейма националите ни спечелиха първата част с 25:22. България започна ударно втората част и с много добра игра и в защита, и в атака поведе със 7:1. Домакините успяваха да поддържат преднина от 6 и над 6 точки и спокойно доиграха втората част и я спечелиха с 25:18.

Гостите започнаха по-добре третата части поведоха с 4:2, но националите ни не само изравниха, но и поведоха с 6:4. Руският тим изравни 8:8, последваха нови две равенства, след които Локомотив поведе с 2 точки - 12:10. Гостуващият тим продължи с добрата си игра и успяваше да поддържа преднината си, която се увеличи на 4 точки ри 19:15. След този резултат домакините рязко подобриха играта си и успяха да изравнят при 21:21.

Последваха още няколко изравнявания, но руският тим показа добра игра и спечели третата част с 26:24. Двата отбора изиграха много оспорван и интересен четвърти гейм. Той започна с две равенства в резултата, след което домакините поведоха. България обаче допусна руският тим да изравни при 6:6. Последваха нови пет изравнявания в резултата, след което руският Локомотив поведе с 3 точки при 14:11. Домакините отвърнаха с много добра игра в атака и защита и веднага изравниха - 14:14.

Локомотив обаче веднага реализира серия от три поредни точки и отново поведе 17:14, след което пък последва същата серия от националите ни и резултатът отново бе изравнен - 17:17. След нови две равенства гостите поведоха с 2 точки при 21:19, но националите ни изравниха при 23:23. След още едно равенство България успя да вземе гейма с 26:24 и съответно мача с 3:1.

България - Локомотив /Новосибирск/ 3:1 /25:22, 25:18, 24:26, 26:24/