Женският национален отбор на България завърши със загуба втория турнир от втора дивизия на Световното Гран При, след като отстъпи на Пуерто Рико с 2:3 (24:26, 25:22, 18:25, 35:33, 7:15) в двубой от група F2, продължил почти три часа.

Мачът стартира силно за българския тим, но след първото техническо прекъсване пуерториканките поведоха. На няколко пъти "лъвиците" повеждаха, това обаче напрегна домакините и те набраха инерция. В ключовите моменти обаче интригата бе налице - момичетата на Иван Сеферинов имаха проблясъци, но латиноамериканките успяха да измъкнат частта, информира bgvolleyball.com.

Ситуацията бе сходна и във втория гейм, но българският тим успя да поведе, макар и с малка преднина. Тя се запази до края и резултатът бе изравнен 1:1. Впоследствие състезателките от карибската държава дръпнаха благодарение на предимството си в елементите и успяха да спечелят и третия гейм, увеличавайки аванса си.

В четвъртата част карибките доминираха, но "лъвиците" успяха да се върнат в играта и да сътворят истински спектакъл за публиката в Сан Хуан, изигравайки рекорден гейм, продължил 45 минути. Двата отбора се бореха за всяка точка със зъби и нокти, и в крайна сметка доведоха мача до тайбрек. Там латиноамериканките започнаха с комфортна преднина, която се задържа, и въпреки усилията Добриана Рабаджиева и съотборничките й не успяха да изтръгнат така важния успех.

Така Пуето Рико заема лидерската позиция в групата със 7 точки и без загуба до момента, България е трета с 5 точки (1 победа и 2 загуби).

Топреализатор за България бе Гергана Димитрова, която "избухна с 26 точки (3 блока, 2 аса),  а Мирослава Паскова добави 21 точки (1 блокада), но и те не бяха достатъчни за победа. За Пуерто Рико Карина Окасио реализира 25 точки (3 блока, 1 ас).