България ще бъде домакин на Европейското първенство по волейбол за мъже под 17 години. Това стана факт по време на административния съвет на Европейската конфедерация по волейбол в Будапеща.

Шампионатът на Стария континент ще се проведе от 13 до 21 юли 2019 година в София, а квалификациите за надпреварата ще се проведат в края на април.

Волейболистите на България в тази възрастова категория си осигуриха място сред най-добрите отбори в Европа със спечелването на Балканиадата през тази година. Младите "лъвчета" със селекционер Мартин Стоев триумфираха със златните медали в Истанбул, където на финала надиграха домакина Турция с 3:1 (25:17, 23:25, 27:25, 25:13).

Българският тим стана първият сигурен участник на европейското първенство, а сега България получи и огромната привилегия да бъде домакин.

До първото място на турнира в Турция през изминалото лято достигнаха следните 12 състезатели със старши треньор Мартин Стоев: Борислав Николов, Ерик Стоев, Стоил Палев, Стефан Вартигов, Владимир Гарков, Лазар Бучков, Александър Николов, Георги Татаров, Войн Войнов, Християн Великов, Виктор Недялков и Апостол Боянов.