Португалецът Жоао Соуса ще срещне четирикратния шампион и втори поставен Новак Джокович (Сърбия) във втория кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Париж с награден фонд 4,872 милиона евро. Соуса победи в първия си мач Марко Чекинато (Италия) със 7:5, 6:3 за 78 минути.

Джокович може да измести Рафаел Надал (Испания) от върха в световната ранглиста на АТП, ако спечели титлата в неделя.

Жоао Соуса спаси сетбол при 4:5 в първия сет, след което направи пробив и спечели при свой сервис със 7:5. Португалецът взе четири поредни гейма в края на втория сет, за да затвори мача.

Руснакът Карен Хачанов победи Филип Крайнович (Сърбия) със 7:5, 6:2 и ще играе срещу Кайл Едмънд (Великобритания) във втория кръг.

Джон Милман (Австралия) се отказа заради контузия на гърба, след като загуби първия сет с 4:6 срещу Николоз Басилашвили (Грузия).

Германецът Филип Колшрайбер елиминира Робин Хаазе (Холандия) с 6:7(4), 6:4, 6:2 за 2:05 часа и ще срещне номер 6 в световната ранглиста Марин Чилич (Хърватия) във втория кръг.

Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) записа победа номер 100 в кариерата си, след като се справи с Петер Гойовчик (Германия) с 6:4, 7:6(5).

Французинът Адриан Манарино победи своя сънародник Юго Умбер с 6:4, 6:2./БТА