Алберт Рамос-Виньолас продължи отличното си представяне на Мастърса в Монте Карло и достигна до първия си полуфинал на турнир от това ниво. Той постигна това след победа над петия в схемата Марин Чилич.

Испанецът отново демонстрира, че се чувства перфектно на клея и след успеха над №1 в света Анди Мъри, постигна успех над Чилич с 6:2, 6:7(5), 6:2 за 2 часа и 33 минути.

Рамос бе перфектен до тайбрека на втория сет, в който при 5:3 изглеждаше съвсем близо до победата. Моментен спад обаче доведе до изравняване на резултата, а Чилич дори поведе с 2:0 гейма в третата част.

Световният №24 обаче успя да намери отново своя ритъм и до края бе безпощаден - 6 поредни гейма, пета победа над играч от топ 10 и място на полуфиналите, където негов съперник ще бъде победителят от мача между Пабло Куевас и Лука Пуй.