Ужасяващата форма на Григор Димитров от началото на 2019 г. продължава. Най-добрият български тенисист записа поредна загуба, този път от най-нископоставения тенисист, откакто спря да играе Чалънджъри и Фючърси.

Бившият №3 в света не успя да се справи с №405 в световната ранглиста Кевин Кинг на старта на участието си на турнира в Атланта. Българинът падна с 5:7, 4:6 от американския квалификант за по-малко от два часа на корта.

Това беше първи мач на Димитров след злополучното му отпадане от Корентен Муте в първия кръг на Уимбълдън. Той не успя да запише допълнителен актив и се очаква да се срине още в ранглистата, което означава, че скоро ще играе квалификации за турнирите от Мастърс 1000 сериите.

Гришо започна добре мача с пробив още в първия гейм, но не успя да го затвърди на свой сервис. Това обаче не го смути и той проби още веднъж Кинг в третия гейм, след което успя да вземе и подаването си, за да дръпне с 3:1.

Впоследствие му се наложи да спасява брейкбол за 4:2, като нещата стигнаха до 5:3 и нещо в българина се пречупи. Той сервираше за сета при 5:4 и въпреки че навакса изоставане от 0:40, даде нови два брейкбола на съперника си, при втория от които се пропука и резултатът в геймовете беше изравнен.

Американецът взе подаването си, а когато сервираше за оставане в сета и влизане в тайбрек Димитров допусна нов пробив и сдаде частта още при първия сетбол на съперника си. Така Кинг доби огромна доза самочувствие след 7:5.

Вторият сет имаше развой като в женския тенис, след като пробивите в него бяха повече, отколкото спечелените от сервиращите геймове. Гришо поведе с 3:0 и два пробива аванс, което би трябвало да означава лесен успех в сета. Но не би.

Той позволи на Кинг да направи цели пет поредни гейма след това, връщайки двата пробива пасив и на свой ред повеждайки с един такъв. Но Димитров върна пробива и доведе нещата до 4:5, като трябваше да сервира за оставането в сета. Тогава той пак се пропука и въпреки че спаси два мачбола, при третия беше безпомощен и записа една от най-конфузните загуби в кариерата си.

По-големият проблем обаче изглежда контузията в рамото му, след като в паузата между първия и втория сет получи помощ от физиотерапевт на корта, а и постоянно се хващаше за него в течение на мача. Колкото до Кинг, който е квалификант в турнира, в следващия кръг той ще играе с поставения под №2 в схемата Тейлър Фриц.