Само часове, след като се изказа изключително негативно спрямо някои от най-големите тенисисти като Новак Джокович и Рафаел Надал, Ник Кириос отново прикова вниманието, но с нещо още по-скандално. Защото австралиецът си тръгна по време на своя мач срещу Каспер Рууд на Мастърса в Рим!

Мачът от втория кръг в италианската столица тъкмо бе влязъл в своя решителен трети сет, когато невъздържаните реакции на Кириос при 1:1 доведоха до присъждане на служебен гейм в полза на съперника заради неспортсменско поведение. Това пък вече тотално вбеси скандалния тенисист, който хвърли стол на корта, взе си сака и отправяйки нецензурни думи към съдията на стола, просто напусна корта, с което съответно му бе присъдена служебна загуба.

Вижте цялата скандална ситуация:

Първоначалното недоволство на Кириос в ситуацията бе за грешно съдийско решение при точката за 1:1. И в предишните два сета (6:3, 6:7 от гледна точка на Рууд) обаче той видимо показа, че няма особено желание да бъде на корта.

Така Рууд продължава към третия кръг, където ще срещне Хуан Мартин дел Потро. Аржентинецът победи с 6:4, 6:2 Давид Гофен.

Каква ще бъде съдбата на Кириос след случилото се пък тепърва предстои да стане ясно.