В двубой от 2-ия кръг на турнира от ATP 500 във Виена Матео Беретини победи Григор Димитров със 7:6 (5), 7:6 (1) и се класира за 1/4-финалите на турнира. Григор Димитров игра отлично, но в решаващите моменти италианският тенисист наложи волята си.

Григор тръгна със сервис и съумя да спечели подаването си, оставяйки съперника на 15, без почивка Беретини сервира и изравни резултата до 1:1 гейма. В третия гейм със стабилен сервис Димитров отново спечели на 15 и поведе с 2:1.

Последваха два гейма без пробиви и Григор поведе с 3:2. Срещата продължи да бъде равностойна и без пробиви за 4:3 в полза на българския тенисист.

При 4:4 Григор Димитров допусна двойна грешка, последва и форхенд в мрежата на хасковлията и Беретини получи две възможности за пробив. Първата възможност беше спасена от Гришо, след което изигра отлично следващата точка и изравни до 40:40, след което си взе подаването макар и трудно, за да поведе с 5:4. Беретини печелеше сервисите си с лекота и стигна до ново равенство 5:5. Нито един от двамата не се предаде и се стигна до тайбрек след 6:6.

В тайбрека Григор тръгна с точка, след което постигна и мини пробив, за да поведе с 2:0, но след това мини пробива беше върнат, а резултатът стана 2:2, а след това и нов мини пробив за италианския тенисист, който поведе с 3:2. Последва грешка на Беретини и резултатът стана 3:3. Важната седма точка отиде в актива на Беретини, а в крайна сметка взе и сета след 7:6 (5) и 53 минути игра.

Във втория сет Беретини откри сметката си след свое подаване и откри за 1:0, във втория гейм Димитров не тръгна добре, но съумя да събере играта си и изравни за 1:1. Последва и ново равенство - 2:2. След 25 минути игра във втория сет резултатът отново беше равен - 3:3.

В следващите геймове нищо не се промени и се стигна до 4:4, Беретини си взе подаването за 5:4. Димитров не се предаде и изравни за 5:5. Беретини отново поведе с 6:5, след което имаше възможност за пробив в 12-ия гейм, но Димитров се събра и съумя да вкара и втория сет в нов тайбрек. Италианският тенисист поведе с 4:1, а в крайна сметка взе и тайбрека със 7:1, а с това и мача след 7:6 и във втория сет.

След този мач Беретини ще влезе в топ 10 на света от понеделник, а също така и на 90% е сигурен за финалния турнир в Лондон.