Григор Димитров е на финал в Лондон, българският тенисист спечели с 4:6, 6:0, 6:3 полуфинала с Джак Сок и ще се изправи срещу Давид Гофен в утрешния финал на заключителния Мастърс.

В първия сет Григор започна със сервис в първия гейм и стигна бързо до 40:0, след което допусна изравняване - 40:40, но спечели гейма и поведе с 1:0. Във втория гейм Григор съумя да пробие съперника и поведе с 2:0. В третия гейм на първия сет Сок опита да върне пробива, поведе с 30:15, но със солидна игра Гришо спечели и поведе с 3:0 за 12 минути.

Все пак Джак Сок съумя да вземе първия си гейм в двубоя и намали изоставането си до 1:3, след доста тежка битка на корта. В петия гейм Сок съумя с по-добра игра да върне пробива и се стигна до 2:3.

Григор Димитров е вече №3 в света!

Под погледа и на гаджето си Сок съумя да си вземе сервиса при шестия гейм и резултатът беше изравнен до 3:3. След куп перипетии във важния седми гейм, Димитров се пребори мъжки със Сок и успя да поведе с 4:3. Последваха обаче два гейма в полза на Сок, след като американецът взе подаването си и проби българина за 5:4, за да сервира за първия сет, а след него затвори и първия сет с 6:4.

Капитанът на Арсенал следи под лупа Димитров - Сок

Вторият сет започва повече от добре за Григор, след като той започна със сервис и си го взе за 1:0. Нещата от първия сет се повториха и след пробив за Григор се стигна до 2:0 в негова полза, а след третия гейм резултатът набъбна до 3:0 в полза на българина. Григор Димитров съумя да направи втори пробив в сета и поведе с 4:0. Брилянтната игра на Димитров продължи и поведе с 5:0, а след третия пробив Григор затвори втората част с 6:0.

Моментите на Гришо по пътя към финала в Лондон

Време е за третия сет, Григор отново тръгна със сервис и спечели, за да повече с 1:0. След като загуби седем поредни гейма, Сок взе гейм и изравни в третия сет за 1:1. Всеки от двамата тенисисти си взе подаването в следващите два гейма и резултатът беше изравнен до 2:2. Григор Димитров съумя да вземе поредното си сервиране и поведе с 3:2 след брилянтно разиграване в края. Във следващите важни и ключови моменти и отлични отигравания Григор проби във важния осми гейм и поведе с 5:3.

Гришо след мача

В деветия гейм Григор пропусна три мачбола, за да вземе четвъртия и да вземе сета и мача.

Така Григор Димитров ще се изправи в неделния ден срещу Давид Гофен, който пречупи на 1/2-финалите Роджър Федерер, а двубоят ще е не преди 20:00 часа. След този успех Григор вече е №3 в света.