Първата ракета на България в мъжкия тенис Григор Димитров загуби с 6:1, 4:6, 2:6 от 84-ия в света аржентинец Федерико Делбонис в първия кръг на турнира в Женева.

Това бе третият мач на Димитров на турнира от сериите АТП 250, тъй като започна от първия кръг на квалификациите.

Двубоят трябваше да се изиграе в понеделник вечерта, но заради дъжда над Женева, бе отложен за днес.

Гришо изигра нов неубедителен мач, въпреки повече от отличното начало. Най-добрият ни тенисист проби на два пъти съперника си в първия сет и го спечели с 6:1. Точно, когато изглеждаше, че няма да има проблеми срещу аржентинецът, Димитров допусна разколебаване, а сервисът все по-често му изневеряваше.

Първата ни ракета допусна пробив за 2:4 във втория сет, успя бързо да го върне и намали изоставането си, но при 4:5 и свой сервис отново бе пробит, с което загуби сета.

Третият сет стартира обещаващо за българина, който проби съперника си, но веднага бе пробит, а последва и нов брейк за Федерико Делбонис за 3:1 в негова полза. До края Григор Димитров взе само още един гейм, а аржентинецът затвори този сет подобно на предишния - с пробив за крайното 6:2 и 2:1 сета.

Вижте развитието на сблъсъка с GONG.BG!

Край на мача

2:6 Пробив! Димитров допусна трети пробив в сета и с това загуби с 2:6 и двубоя с 1:2 сета!

2:5 Федерико Делбонис успя да спечели подаването си, въпреки съпротивата на Гришо.

2:4 Гейм на 0 за Григор Димитров.

1:4 Аржентинецът затвърди пробива с успешен сервис-гейм.

1:3 Пробив! Най-добрият ни тенисист изигра нов колеблив гейм, въпреки че поведе с 40:0 и допусна пробив. Делбонис осъществи обрат в гейма се приближи към крайния успех.

1:2 Аржентинецът нямаше сериозни проблеми при следващия си сервис-гейм и взе аванс.

1:1 Пробив! Федерико Делбонис бързо върна пробива. Пак проблеми на сервис за Гришо, който направи двойна грешка и даде шанс на аржентинеца да изравни.

1:0 Пробив! Григор Димитров стартира добре третия сет, осъществявайки пробив при първата си възможност в гейма.

Трети сет

4:6 Пробив! Вторият сервис на Григор Димитров бе проблем в сета и българинът допусна пробив, с който загуби втория сет с 4:6!

4:5 Гейм на 0 за аржентинеца и Гришо ще сервира за оставане в сета.

4:4 След няколко зрелищни разигравания, Димитров спечели следващия си сервис-гейм и изравни резултата във втория сет.

3:4 Пробив! Първата ни ракета при мъжете върна пробива след маратонски гейм. Гришо осъществи пробива при третата си възможност.

2:4 Пробив! Григор Димитров се разколеба и губеше с 0:30, взе една точка, но аржентинецът се възползва от първия си шанс за пробив и увеличи преднината си.

2:3 Делбонис поведе с 40:0, Григор изравни, но аржентинецът успя да спечели подаването си

2:2 Бърз гейм за първата ни ракета и ново равенство.

1:2 Димитров затрудни Федерико Делбонис, но аржентинецът отново взима аванс в резултата.

1:1 Григор Димитров продължава да е стабилен и изравни на свой сервис.

0:1 Труден гейм, в който аржентинецът успя да вземе подаването си.

Втори сет

6:1 Сет за Григор Димитров! Гришо поведе с 40:15 и пропусна първия сетбол, но при втория бе категоричен и спечели първия сет с 6:1!

5:1 Федерико Делбонис спечели първия си гейм в сета и мача.

5:0 Нов убедителен гейм за най-добрият ни тенисисти, който спечели подаването си, допускайки Делбонис да запише само точка.

4:0 Пробив! Димитров успя да осъществи нов пробив при първата си възможност за това и увеличи аванса си.

3:0 Доброто начало за Гришо е затвърдено. Той взе и следващото си подаване си като даде само точка на съперника.

2:0 Пробив! След две точки за пробив, българинът го осъществи и поведе с 2:0.

1:0 Григор Димитров спечели първия си сервис-гейм в мача и поведе.