Определяният като "Корейското чудо" Хьон Чун намери място сред осемте най-добри на силния Мастърс-турнир в Индиън Уелс. Това се случи след победата му над уругваеца Пабло Куевас.

Чун буквално отвя съперника си, като в отделните части го победи с 6:1, 6:3. За тази повече от убедителна победа му трябваше малко повече от час, а съперникът му, който е специалист на червени кортове, въобще не беше конкурентоспособен в тази среща.

Кореецът можеше да загуби и само един гейм в целия мач. Особено след като поведе с 5:0 във втория сет и сервираше за мача. Но след като пропиля с лека ръка седем мачбола, подари гейма на съперника.

Куевас взе после и собственото си подаване, направи и още един пробив и тъкмо, когато феновете си мислеха, че ще станат свидетели на истинско чудо, Чун проби подаването му и затвори мача при 6:3.

Така той е на четвъртфинал, а там може да се изправи срещу лидера в ранглистата Роджър Федерер. Швейцарецът играе с непоставения французин Жереми Шарди.

За тази фаза се класира вече и непоставеният хърватин Борна Чорич, който прави много силен турнир, а сега под ударите му попадна представителят на домакините Тейлър Фриц. Оспорваната битка приключи при 6:2, 6:7, 6:4 в полза на 21-годишния балканец.