Тайбрек, тайбрек и финал за Гришо в Синсинати след 7:6 /4/, 7:6 /10/ срещу американския гиигант Джон Иснър за малко повече от 2 часа! Като популярното в тениса гейм, сет и мач - успешна и щастлива за българина разновидност.

Това е първият Мастърс-финал в кариерата на Григор.

Мачът се разви по абсолютно равен начин. Точка, за точка, гейм за гейм, докато се стигнеше до тайбрек, който по-концентрираният на корта, макар и с малко, се оказа българинът.

Така в неделя той ще играе на финала срещу победителя от другия полуфинал между Ник Кириос и Давид Ферер.

Целият първи сет вървеше гейм за гейм. 208-сантиметровият американец използваше очаквано своите бомби при сервис, но при разиграванията превъзхождащият на корта определено бе нашият тенисист.

Всеки печелеше своя сервис, като при Гришо успехът идваше малко по-трудно. Но се стигна до 6:6 и тайбрек. А там Димитров успя да се събере и да поведе с 5:2, а после и да спечели тайбрека със 7:4, а с това и първия сет със 7:6.

Мачът продължи да се развива по абсолютно същия сценарий и във втория сет. Всеки от двамата тенисисти взимаше своя сервис. Почти нямаше драми. Единствената лека разлика беше, че Григор сякаш по-леко вече печелеше при свой сервис.

Григор стигна дори до мачбол при 5:4 и 40:30 в своя полза, но Иснър взе сервиса си и пак изравни.

И пак се стигна до тайбрек. Спечели по-трудно, но го спечели - на 10.

Браво, Гришо, чакаме победа и на финала!

Съперник там ще бъде победителят от другия полуфинал между Ник Кириос и Давид Ферер, чийто мач започва не преди 2:00 ч. тази нощ.

Ето как се разви мачът:

Първи сет 7:6 /4/

Гейм за Иснър, който повежда с 1:0 при свой сервис.

Димитров изравнява статуквото - 1:1.

Бомбеният сервис на Иснър отново сработи и той излиза напред в резултата - 2:1.

Бърз успех на Гришо води до ново равенство - 2:2.

Гейм на нула в полза на американеца, който повежда с 3:2.

Димитров се измъкна от трудна позиция и от 15:40 спечели гейма за 3:3.

Иснър отново повежда в резултата - 4:3 след свой сервис.

Точка за точка, но накрая Гришо печели гейма и ново равенство - 4:4.

Американецът взе своето подаване и отново повежда - 5:4.

Бърз гейм за Гришо, всеки печели своя сервис, а резултатът става 5:5.

Сервисът на Иснър отново затруднява Григор, американецът е напред с 6:5.

Гейм на нула в полза на Григор - 6:6 и ще има тайбрек.

Гришо поведе с 2:1 в тайбрека. После взе точка при  един от двата сервиса на американеца и води с 3:2.

Разликата набъбна на 5:2 в тайбрека. Иснър намали на 5:4 за българина.

Григор спечели първия сет с отлична игра в тайбрека - 7:6 /4/.

Втори сет 7:6 /10/

Труден гейм точка за точка, но успешен за Григор при негов сервис - 1:0 за него във втория сет.

Иснър връща равенството във втория сет - 1:1.

Гейм на нула в полза на българина и 2:1 за Григор.

Труден успех за Иснър в четвъртия гейм и 2:2.

Димитров излиза напред в резултата и води с 3:2.

Вторият сет върви като първия - гейм за гейм и 3:3.

Григор Димитров отново взима своя сервис - 4:3.

И пак изравняване - 4:4.

Гейм на нула за Димитров и 5:4 за него.

Григор поведе с 30:0, после с 40:30 и имаше мачбол, но Иснър спечели гейма и пак изравни - 5:5.

Уверен, Димитров взе за пореден път своя сервис и поведе с 6:5.

Иснър също взе сервиса и и ще има нов тайбрек след 6:6 във втория сет.

В тайбрека Димитров поведе с 2:1, а после с 3:2.

И пак равенство - 3:3.

Първо 4:3 за Григор, а после страхотен минаващ удар на Иснър и 4:4 при сервиси на българина.

Равенството продължава и при 5:5, и при 6:6.

7:6 за Гришо! Ипак равенство - 7:7.

Великолепен удар на Иснър го води до преднина от 8:7.

И отново реми - 8:8. И при втория си пореден сервис Григор е безупречен - 9:8.

Но Иснър не се отказва - 9:9

При 9:10 страхотен удар на Григор от загубена позиция и ново равенство - 10:10.

Но Григор отново е по-концентрираният в най-важния момент. Две поредни точки, 7:6, 7:6 и финал в Синсинати за българина!