Поредната голяма изненада на Мастърс турнира в Монте Карло! Новак Джокович е поредният от големите, който напусна надпреварата, след като загуби четвъртфиналния си двубой срещу Давид Гофен. Талантливият белгиец даде всичко от себе си и след 2 часа и 35 минути триумфира с 6:2, 3:6, 7:5.

Двамата направиха страхотен двубой, в който битката бе на много високо ниво и предложи много качествени разигравания.

Гофен започна мача по-добре като само 32 минути му бяха необходими да вземе първия сет след два пробива и 6:2.

Световният №2 обаче съумя да променя развитието на срещата. В третия гейм на втория сет сърбинът спаси два шанса за пробив, а след това на свой ред постигна брейк на 0. До края на сета Ноле бе перфектен на свой сервис и вкара мача в решителна трета част.

В нея всичко започна с пробив в негова полза още в първия гейм. Гофен бе пред угрозата да допусне още един брейк за 0:3, но все пак намали пасива си. Джокович пък отрази 5 шанса за пробив, за да поведе с 4:2, но все пак резултатът бе изравнен за 4:4.

Това даде допълнително самочувствие на Гофен, който в следващите решителни минути заигра по-добре. При 5:6 Джокович сервираше за оставане в мача. Той спаси четири мачбола, пропусна и два геймбола за 6:6, но в крайна сметка петият мачбол бе успешен и Гофен вдигна победоносно ръце.

На полуфиналите белгиецът очаква победителя от мача между Диего Шварцман и Рафаел Надал.

В другия полуфинал ще се срещнат Алберт Рамос-Виньолас и Лука Пуй.