Бившият номер 1 в света Новак Джокович започна участието си на турнира от сериите Мастърс в Монте Карло с експресна победа над своя сънародник Душан Лайович. Джокера даде само един гейм на своя съперник и го победи с 6-0, 6-1 за 56 минути игра.

Джокович, който наскоро поднови работа с дългогодишния си треньор Мариан Вайда, бе безкомпромисен на корта в първата част и изгуби само осем точки, за да стигне до бързо 6-0. Вторият сет бе по-равностоен, но Лайович пропусна и четирите възможности за пробив, които се откриха пред него, докато Новак взе подаването на съперника си два пъти и в крайна сметка стигна до успеха, преди да е изминал един час. Във втория кръг за 9-ия поставен в схемата Джокович предстои нов балкански сблъсък - той ще се изправи срещу хърватина Борна Чорич, който се наложи над ветерана Жулиен Бенето с 6-2, 6-3.

През юли миналата година Джокович получи контузия на лакътя на четвъртфиналите на "Уимбълдън" и беше извън корта около шест месеца. Той се върна през януари за Откритото първенство на Австралия, но отпадна в четвъртия кръг. През февруари сърбинът претърпя операция на лакътя. Джокович игра през март на турнирите от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс и Маями, където обаче отпадна във втория кръг.

Джокович има две титли от Мастърса в Монте Карло, а потенциален негов съперник в четвъртия кръг е 10-кратният шампион Рафаел Надал, но преди това той може да се срещне с петия поставен Доминик Тийм в трети кръг./БГНЕС