Пожелахме си магичен финал в Ротердам и такъв ще има! Григор Димитров ще срещне великия Роджър Федерер в битка за трофея от турнира от АТП 500. Това стана ясно, след като новият най-възрастен номер 1 в тениса отстрани безкомпромисно италианеца Андреас Сепи с 6:3, 7:6(3) от полуфиналите на надпреварата.

Гришо на финал в Ротердам, Гофен се самоконтузи

Динамичен първи сет предложиха двамата тенисисти. Във втория гейм Федерер достигна до две точки за брейк, но така и не успя да се възползва от шанса си. Още в следващия гейм пък неочаквано бе пробит от съперника си.

Маестрото обаче отреагира светкавично и върна пробива за 2:2. Сепи тотално предаде сета в 7-ия гейм, когато позволи на ФедЕкс да достигне до 40:15. Швейцарецът пък не сгреши и от втория опит проби съперника си за 4:3. Последва гейм на 0 и нов брейк за Федерер, който му осигури и преднина в мача.

Във втората част нито единият от двамата тенисисти не успя да стигне до точка за пробив. Сепи и Федерер си разменяха геймове и като цяло не изпитваха проблеми на свой сервис. В крайна сметка изхода от втория сет трябваше да се реши с тайбрек.

Гришо: Дано Гофен е добре, още ми е мъчно за София

Започна неистова размяна на минипробиви, като Сепи поведе. След това швейцарецът също проби на два пъти и поведе в резултата с 4:1.  Последваха нови три минипробива в полза на Маестрото и в крайна сметка той затвори мача при 7:3.

Така Федерер си осигури място на финала, където вече го очаква Григор Димитров. Двамата са се изправяли един срещу друг в цели 6 мача, но статистиката е изцяло в полза на швейцареца. Шест двубоя и шест победи за Маестрото.

За последно двамата премериха сили на осминафиналите на Уимбълдън през 2017 година, когато Федерер се наложи над първата ни ракета с категоричното 6:4, 6:2, 6:4.

Димитров обаче надгради много формата си от тогава, а и да не забравяме титлата от финалния Мастърс в Лондон, който донесе още повече самочувствие на българина. Двубоят е в неделя и стартира в 16:30 часа българско време. Очакваме наистина зрелищен сблъсък с привкус на българска победа!