Поставеният под номер 2 Марин Чилич (Хърватия) отпадна в третия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 7,97 милиона долара. Чилич загуби от германеца Филип Колшрайбер с 4:6, 4:6.

31-ият в схемата германец реализира по един пробив в двата сета, за да триумфира.

"Играта ни е сходна, но днес аз се представих по-добре. Марин изглеждаше малко нервен, докато аз бях агресивен в ключовите моменти при важните точки", коментира Колшрайбер, който ще играе срещу французина Пиер-Юг Ербер.

Ербер елиминира сънародника си Гаел Монфис с 6:2, 3:1 и отказване на съперника заради болки в кръста.

Финалистът през 2013 година и номер 6 в схемата Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина) достигна четвъртия кръг след победа над испанския ветеран Давид Ферер с 6:4, 7:6(3), а следващият му съперник ще бъде друг аржентинец Леонардо Майер, който спечели с 6:4, 6:1 срещу бразилеца Таро Даниел, който елиминира сърбина Новак Джокович във втория кръг.

Вицешампионът от 2016 година Милош Раонич (Канада) също продължава напред след 7:5, 4:6, 6:2 над португалеца Жоао Соуза.

Раонич ще срещне за място на четвъртфиналите Маркос Багдатис (Кипър), който се справи с Дуди Села (Израел) в мача между двамата квалификанти със 7:6(5), 6:4. /БТА