Големите изненади на Мастърс турнира в Монте Карло продължават. След като в сряда отпадна Григор Димитров, а днес това стори Анди Мъри, още един от големите в надпреварата се сбогува рано-рано с участието си.

Испанец изхвърли Мъри от Мастърса в Монте Карло

Става дума за световния №3 Стан Вавринка, който загуби с 4:6, 4:6 срещу уругваеца Пабло Куевас. През целия мач Стан така и не успя да намери играта си, правеше куп грешки, а в същото време Куевас отново демонстрира, че е идеално подготвен за клея и се възползваше от колебливите изяви на съперника си.

И в двата сета №27 в света постигаше ранни пробиви, след което до края  успяваше да запази аванса си.

Така след отпадането на двамата лидери в горната половина, схемата се открива по изключително интересен начин.

На четвъртфинал Куевас ще срещне Лука Пуй, който победи сънародника си Адриан Манарино след отказване на последния в началото на мача.

В другия четвъртфинал в тази половина ще се срещнат Алберт Рамос-Виньолас и Марин Чилич, а това значи, че един от въпросните четирима ще стигне до финала.