Исторически успех постигнаха днес българските тенисисти за Купа "Дейвис". В Крайстчърч националите ни поведоха на Нова Зеландия с 3:1 и си осигуриха победата, която изкачва България за първи път в историята в Световната група I.

След като в първия ден нашите поведоха с 2:0, във втория започнахме със загуба на двойки.

Все пак Димитър Кузманов успя да победи Аджит Рай с 6:3, 5:7, 6:4 и донесе крайната победа за България.

Рай проби за 2:1 в първия сет, но веднага след това срещата беше прекъсната за повече от три часа заради дъжд. След подновяването на играта Мико спечели пет поредни гейма от 1:3 до 6:3.

Кузманов поведе с пробив за 2:1 във втория сет, но но допусна изравняване при 3:3. Рай успя да пробие още въднъж в края на сета и изравни резултата след 7:5.

Българинът показа по-голямата си класа в решетелен сет и поведе с пробив за 3:2. След това Кузманов беше стабилен на собствен сервис и затвори мача с 6:4 след 3 часа и 4 минути игра.