Лука Пуй е вторият полуфиналист на Мастърс турнира в Монте Карло. В равностоен и мнго интригуващ четвъртфинал французинът надделя над Пабло Куевас с 6:0, 3:6, 7:5.

След два равностойни начални гейма в мача Пуй поведе с 2:0, а до края на сета бе перфектен и дори не даде гейм на съперника.

На този фон втората част на мача определено започна странно - с 4:0 за уругваеца. Пуй върна единия пробив, но мачът все пак влезе в трети сет. Той бе изпълнен с пробиви и победата можеше да отиде и в двете посоки. Пуй обаче нанесе решителен удар за 7:5 и така стигна до първия си полуфинал в Монте Карло.

Там негов съперник ще бъде Алберт Рамос-Виньолас, който също мина през три сета срещу Марин Чилич. Така със сигурност един от двамата ще стигне до финал на турнир от сериите Мастърс за първи път в кариерата си.