Новият ден не донесе нов късмет за Григор Димитров и той допусна осмата си загуба от Новак Джокович. В Синсинати при доиграването сърбинът се наложи с 2:6, 6:3, 6:4. Опитният сърбин просто поддържаше статуквото, до което се стигна, след като рано тази сутрин българско време мачът бе прекъснат заради дъжд в третия сет, но точно след пробив за 2:1 в полза на Джокович.

В петъчния ден двамата тенисисти просто спечелиха своите сервиси, а с това Джокович се класира за четвъртфиналите, където по-късно през деня ще срещне Милош Раонич. А Григор Димитров не успя да защити титлата си в Синсинати.

Gong.bg  по-долу проследи хода на мача на живо.

Преди капризите на времето за сетен път да объркат плановете, Гришо и Джокера играеха при резултат 1:1 сета. Защитаващият титлата си от 2017-а българин спечели първата част по категоричен начин, след два пробива, резултат 6:2 и само за 29 минути. Хасковлията стартира силно и във втория сет, но след като за трети път проби бившия номер 1, играта му бе разколебана, а Ноле установи контрол.

Гришо загуби подаванията си на два пъти и в крайна сметка Джокович изравни. Точно, когато предстоеше решителният трети сет, дъждът заваля отново. 97 минути бяха нужни, за да бъде играта подновена, но за кратко. Само след три изиграни гейма, в последния от които носителят на 13 трофея от Големия шлем проби нашия представител, дъждовните капки отново покриха Централния корт, а надпреварата бе преустановена до петък,за да приключи окончателно в полза на сърбина.

Как се развива мачът дотук:

ПЪРВИ СЕТ

​0:1 - Джокович започна уверено и без проблем спечели подаването си.

1:1 - Димитров също демонстрира убедителна игра и изравни.

2:1 - ПЪРВИ ПРОБИВ В МАЧА! Григор Димитров демонстрира чудесна игра на ретур и така притисна сърбина да загуби подаването си.

3:1 - Гришо затвърди пробива си със спечелване на следващия гейм, който взе след 40:15.

5:2 - ГРИШО ПРОБИ ЗА ВТОРИ ПЪТ ДЖОКОВИЧ! След като Ноле намали на 2:3, Димитров спечели шестия гейм, а в седмия по категоричен начин на "0" реализира втори пробив, възползвайки се максимално от разсеяността на съперника си.

6:2 - Григор Димитров спечели първия сет. Само 29 минути бяха нужни на първата ни ракета, за да поведе.

ВТОРИ СЕТ

1:1 - Вторият сет започна по аналогичен начин на първия и Джокович, и Григор спечелиха подаванията си.

2:1 - ПРОБИВ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ! Хасковлията отново се възползва максимално от колебанията в играта на Джокович. Той допусна грешка на форхенд по диагонала и пред българина се разкри първата възможност за брейк бол. Бившият номер 1 обаче успя да се спаси. В последствие Димитров пласира слайс от бекхенд, което затрудни максимално сърбина, допуснал първа двойна грешка, коствала му трети пробив в мача.

3:2 - Ноле напомни за класата си и в петия гейм дръпна с 30:0. Гришо имаше сложната задача да наваксва, но в крайна сметка отстъпи при 15:40.

3:3 - ПЪРВИ ПРОБИВ ЗА ДЖОКЕРА! В шестия гейм на втория сет Джокович проби Гришо. Сърбинът имаше три възможности да пробие и при последната не сбърка. Двойна грешка на Димитров позволи на бившия номер 1 да постигне равенство в геймовете.

3:4 - Реализираният пробив сякаш даде психологическо предимство на Джокович, който поведе с 30:0 в седмия гейм. Гришо, който се поизнерви от разовя, допусна 13-а непредизвикана грешка във втория сет, а сърбина поведе след 40:30.

3:5 - ГРИГОР ДОПУСНА ВТОРИ ПРОБИВ! Българинът допусна две грешки в осмия гейм, което наклони везните към Джокович. В крайна сметка той пласира коварен удар, при който топката отскочи лъжливо и така Гришо бе пробит за втори път във втория сет и в мача като цяло.

3:6 - Поел контрола върху мача в последните геймове, Джокович постигна равенство в сетовете.

ТРЕТИ СЕТ

Мачът е прекъснат, тъй като дъждът заваля отново. Двамата тенисисти се прибраха в съблекалните. Валежите спряха, но все още няма яснота, кога мачът ще бъде подновен. Около 4.40 часа започна третият сет.

1:0 - Димитров влезе значително по-стабилно след дългата пауза и след бърз гейм повече в резултата.

1:1 - Грешки на Димитров и същевременно концентрирана игра отстрана на Джокера доведоха до равенство в геймовете.

1:2 - ПРОБИВ ЗА ДЖОКОВИЧ! Страхотен трети гейм, с продължително разиграване, което за съжаление не завърши с успех за българина. Гришо понечи да излезе на мрежата, за да блокира форхенд на Джокович, но без успех.

5.00 часа (българско време) - НАД СИНСИНАТИ ОТНОВО ЗАВАЛЯ! Двамата тенисисти се прибраха в съблекалните.

ДОИГРАВАНЕТО БЕ В ПЕТЪК, ЕТО КАК СЕ РАЗВИ ТРЕТИЯТ СЕТ:

1:3 - Играта е подновена, а Джокович взе своя сервис и поведе с 3:1 в третия сет.

2:3 - Този път Гришо успя да се справи при своя сервис и намали на 2:3.

2:4 - Ноле връща двата си гейма преднина.

3:4 - Григор е категоричен в този гейм, но продължава да изостава от Джокович. Нуждае се от пробив.

3:5 - Сериозен отпор от Димитров при подаването на Джокович. Нашият тенисист дори имаше брейкпойнт пред себе си, но сърбинът се концентрира и мобилизира и взе гейма.

4:5 - Гришо се държи в мача, спочели своя сервис и намали резултата. Но се нуждае задължително от пробив и то сега или никога.

4:6 - КРАЙ НА МАЧА, УВИ ДЖОКОВИЧ ГО СПЕЧЕЛИ, А ГРИГОР НЕ УСПЯ ДА ЗАЩИТИ ТИТЛАТА СИ В СИНСИНАТИ!