Ракета №1 на България Григор Димитров допусна поражение от Даниел Еванс в 1/4-финал на турнира от ATP 500 във Виена след мач продължил 2 часа и 43 минути - 6:7 (3), 6:4, 3:6, с което отпадна от турнира.

В първия гейм на първия сет българският тенисист стартира със сервис. Геймът вървеше равностойно и се стигна до 30:30, след което Еванс имаше възможност за пробив и го стори, за да поведе с 1:0. Димитров реагира мигновено и с отлична игра съумя да изравни, връщайки пробива за 1:1.

ТЯ ЛИ Е НОВАТА ЛЮБОВ НА ГРИГОР ДИМИТРОВ?

След като водеше с 30:15 в третия гейм, се стигна до равенство 40:40, последва възможност за пробив от страна на Еванс, но Григор се събра и поведе с 2:1. В следващия гейм Еванс изравни без особени проблеми. В петия гейм Димитров водеше уверено, но позволи резултатът да бъде изравнен 40:40, а след това Еванс имаше възможност отново да пробие българския тенисист и го стори, за да поведе с 3:2. Британецът затвърди пробива и поведе с 4:2.

С отличен седми гейм Димитров съумя да намали резултата до 3:4. В осмия гейм при сервис на Еванс Димитров поведе с 30:15, но удар над глава британецът изравни до 30:30. с перфектен минаващ удар Димитров отново поведе с 40:30, след което съумя да върне пробива и изравни резултата до 4:4. В деветия гейм Еванс отново имаше възможност за пробив след колеблив сервис на българския тенисист. С огромен късмет Димитров съумя да вземе подаването си и поведе с 5:4.

Еванс спечели подаването си в десетия гейм на 0 и изравни за 5:5. Григор Димитров повтори упражнението, печелейки на 0 и отново поведе с 6:5. Последва нов гейм на 0 за британеца и резултатът отново стана равен - 6:6, за да последва тайбрек. В него Димитров поведе с 1:0, но се стигна до 4:1 след два поредни мини пробива в полза на Еванс. След ас на британеца резултатът набъбна до 5:1, за да затвори гейма със 7:3, а с това и да поведе със сет 7:6 (3).

Gulliver/GettyImages
14 снимки

В първия гейм на втория сет при сервис на Еванс резултатът мина през 30:30, но в крайна сметка съумя да си спечели подаването и поведе с 1:0. Във втория гейм Димитров поведе с 40:30, но след грешка позволи резултатът да бъде изравнен. След множество обрати хасковлията съумя да изравни - 1:1. В третия гейм Димитров имаше две възможности за пробив, изпусна първата, но при втората постигна успех и поведе с 2:1. Последва затвърждаване на пробива и резултатът стана 3:1. В петия гейм при сервис на Еванс Димитров поведе с 30:0, но позволи изравняване до 30:30. Все пак не позволи нов пробив и намали до 2:3.

В шестия гейм Димитров сервира отлично и с леки перипетии взе подаването си и поведе с 4:2. В седмия гейм Димитров затрудни съперника си, но въпреки това Еванс спечели и намали изоставането си до 3:4. Осмият гейм при сервис на Димитров мина през резултат 40:40, но българинът се събра и поведе с 5:3. С ас на Еванс той затвори деветия гейм и намали до 4:5. Българинът не позволи изненада при свой сервис в десетия гейм, спечели го с лекота и взе сета с 6:4.

В третия решителен сет Еванс започна добре и си взе подаването, след което проби българина и поведе набързо с 2:0. Последва затвърждаване на пробива и 3:0 в полза на британеца за само 17 минути игра. В четвъртия гейм при сервис на Димитров Еванс съумя да си извоюва две възможности за пробив, но и при двете българинът се измъкна и изравни, след което имаше предимство, което изпусна, мина се през ново равенство и възможност за пробив за Еванс, но Димитров отново изравни за 40:40. В крайна сметка Димитров взе подаването си и намали и  изоставането до 1:3. След много интересен тенис в петия гейм българският тенисист стигна до 40:40 на два пъти, но британецът не позволи да бъде пробит и поведе с категоричното 4:1.

С бърз гейм Димитров съумя да се върне в двубоя и намали изоставането си до 2:4. В седмия гейм Еванс беше навсякъде на корта, а и грешките на Димитров натежаха и британецът поведе с 5:2. Българинът взе подаването си в осмия гейм и запази шансовете си в мача - 3:5, но Еванс взе подаването си в следващия и спечели с 6:3, а с това и мача с 2:1 сета.

Така британецът ще играе на полуфинал срещу Лоренцо Сонего, който победи световния №1 Новак Джокович с 6:2, 6:1.  До този момент през сезона родният тенисист имаше два полуфинала - в Акапулко и миналата седмица в Антверп, като регистрира две поражения, а днес не сполучи.

А Вие може да си закупите билети за тенис събитието в България за 2020 година Sofia Open тук