Роджър Федерер-Новак Джокович! Това ще бъде финалът на Мастърса в Синсинати. Маестрото оформи гладиаторския сблъсък след полуфинален сблъсък с Давид Гофен. Швейцарецът бе спечелил първия сет с тайбрек, а във втория резултатът бе 1:1, когато Гофен се отказа заради контузия в рамото.

Двубоят бе първи между двамата след полуфинала на Финалите на АТР в Лондон, когато белгиецът сензационно победи Федерер.

С победата 20-кратният шампион от Големия шлем продължи впечатляващата си серия в Синсинати. Това ще бъде неговият осми финал в Мейсън, а в досегашните 7 няма загуба. Той е и в серия от 14 поредни победи в турнира.

Както и в четвъртфинала със Стан Вавринка, Федерер започна мача малко по-слабо и в хода на всеки изминал гейм намираше играта си. В края на сета вече швейцарецът бе влязъл в ритъм, което бе достатъчно, за да стигне до успеха в тайбрека.

Между сетовете Гофен получи медицински таймаут заради дясното си рамо, а след два гейма във втория сет реши, че няма смисъл да продължава.

Давид Гофен

източник: Gulliver/GettyImages

"Нямаше смисъл да продължа. Сервирах със 100 мили в час на първи сервис и усещах ръката и рамото си. След като загуби в първия сет, трябваше да сервирам още два сета, за да спечеля мача, нямаше смисъл да продължа", обясни Гофен.

За Федерер това ще бъде 150-и финал на ниво АТР. През тази година пък ще е шести като до момента спечели на Аустрелиън Оупън, в Ротердам и Щутгарт, а загуби в Индиън Уелс и Хале.

В неделя вечер той ще поднови съперничеството си с Джокович, който води с 23:22 в преките им сблъсъци. Последният обаче бе в началото на 2016-а на Аустрелиън Оупън.

Любопитното е, че двамата са играли три пъти помежду си за титлата в Синсинати и това се случва неизменно през три години - 2009, 2012 и 2015. И в трите случая печели Федерер.

За Джокович мотивацията е още по-специална. Той е печелил всички турнири от Мастърс сериите без този в Синсинати.