Швейцария поведе с 1-0 на германия във финала на отборната надпревара Хопман къп, след като Роджър Федерер победи Александър Зверев с 6-7(4), 6-0, 6-2 в първия мач на сингъл.

В Пърт един срещу друг се изправиха вторият и четвъртият в световната ранглиста, като първият сет бе много оспорван и се стигна до тайбрек, в който германецът игра вдъхновен тенис и спечели със 7-4, като запомнящ се бе един страхотен прехвърлящ удар, който накара Федерер да изпрати една топка в трибуните от яд.

Швейцарецът обаче бързо се възстанови и демонстрира класа, за да отнесе съперника си с 6-0 във втората част и да вкара мача в решаващ сет. В него отново Федерер доминираше и даде само два гейма на съперника си, за да доближи Швейцария на една победа от крайния успех в надпреварата. Във втория мач на сингъл ще се срещнат Белинда Бенчич и Анжелик Кербер, след което предстои мачът на смесени двойки.