Четирикратният шампион Новак Джокович се класира без проблеми за четвъртфиналите на турнира от сериите АТП 500 в Дубай. Световният №1 даде само четири гейма на германеца Филип Колшрайбер в среща от втори кръг. Джокович спечели с 6-3, 6-1 за само час игра на корта. Той проби четири пъти и дори не даде точка за пробив на бившия №16.

Следващият съперник на сърбина е Карен Хачанов от Русия. Той победи Денис Новак от Австрия с 6-3, 6-4. Хачанов проби три пъти и загуби само веднъж своето подаване.

Миналогодишният финалист Стефанос Циципас също продължава напред. Гъркът преодоля Александър Бублик от Казахстан със 7-6(1), 6-4. В първия сет двамата сервираха равностойно и получиха само по един шанс за пробив. В тайбрека Циципас надделя категорично. Във втората част той проби в деветия гейм и след това затвори мача без проблеми. /БГНЕС