Българският тенисист Александър Донски се класира за финала на двойки на турнира на ITF на твърди кортове "Санта Марина Къп" в Созопол с награден фонд 15 хиляди долара. Донски и състезаващият се за САЩ Виктор Кирков победиха румънците Владимир Филип и Петру-Александру Лункану със 7:6(7), 6:4 за 96 минути.

Двамата наваксаха пасив от 3:5 гейма в първата част, а след това отразиха и сетбол при 6:7 точки в тайбрека, в който стигнаха до обрат след серия от три поредни разигравания. Във втората част те пропиляха аванс от 4:1, но при 4:4 отново успяха да пробият и затвориха мача.

В мача за трофея утре Донски и Кирков ще играят срещу поставените под номер 2 Себастиан Болтц (Франция) и Кайо Силва (Бразилия), които елиминираха в другия полуфинал българите Габриел Донев и Пламен Милушев с 6:3, 6:3.

Донски се стреми към първа титла в кариерата си в турнирите на ITF.

В схемата на сингъл Мартин Димитров загуби във втория кръг от номер 4 Александър Игошин (Русия) с 3:6, 4:6.

Така до четвъртфиналите в петък достигнаха двама българи - шестият в схемата Александър Лазаров и Габриел Донев. Лазаров ще играе срещу водача в схемата Лукас Катарина (Монако), а Донев ще срещне Калин Манда (Румъния)./БТА