Националът на България за купа "Дейвис" Димитър Кузманов се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставеният под номер 1 Кузманов стартира в основната схема с категоричен успех над аржентинеца Матео Николас Мартинес с 6:1, 6:4 за 95 минути.

25-годишният пловдивчанин проби още първото подаване на Мартинес и до края на първия сет даде само гейм на съперника.
Във втората част Кузманов взе инициативата със серия от четири поредни гейма, но при 5:2 и при 5:3 пропусна по два мачбола. Той все пак стигна до победата с петата си възможност при собствено подаване за 6:4.

Така Кузманов заработи 1 точка за световната ранглиста и 430 долара, а за място на четвъртфиналите ще играе срещу хърватския квалификант Дуйе Кекеж.

Двамата имат един мач на ниво ITF през миналия сезон в Турция, където Кузманов печели с 6:3, 6:2./БТА