Томаш Бердих демонстрира страхотна класа в мача си от втория кръг на турнира в Ротердам. Той направо смля опонента си Виктор Троицки, като му даде само три гейма.

В битката, продължила точно един час, чехът не остави никакви надежди на любимеца на публиката от DIEMA XTRA Sofia Open и го победи с 6:1, 6:2. Така си осигури 1/4-финална битка с Давид Гофен.

Още в началото на първия сет стана ясно какъв ще е изходът му. Бердих направи ранен пробив и го затвърди, за да дръпне с 3:0. После даде единствения гейм на сърбина в тази част, след което не му остави шансове до края и след логично 6:1 поведе с 1:0.

Вторият сет беше равностоен само в началото. Троицки се държа само до четвъртия гейм, като резултатът беше 2:2. Последваха обаче четири безответни гейма в полза на Бердих така след 6:2 той се поздрави с успеха в сета и мача.