Каролине Возняцки (Дания) победи лидера в световната ранглиста Каролина Плишкова (Чехия) със 7:5, 6:7(3), 6:4 в маратонски четвъртфинален мач от турнира по тенис за жени в Торонто.

Срещата беше спирана четири пъти заради дъжд през първия сет, като това помогна на датчанката. Тя губеше с 0:3 при първото прекъсване, а по време на всяко едно от тях тя изглеждаше спокойна и се консултираше със своя баща и дългогодишен треньор Пьотър Возняцки. В крайна сметка това помогна и датчанката спечели пет поредни гейма за успеха в първия сет.

"През тази година това се случва почти навсякъде, така че просто го приемам с усмивка. Сякаш дъждът ме преследва. Въпреки това, когато вали, аз правя силни турнири. Може би ми носи късмет", каза тя.

Победата, спечелена след три часа и 26 минути на корта, е първа в кариерата на Возняцки срещу лидер в световната ранглиста. 27-годишната датчанка вече има и аванс от 6:2 в преките двубои с Плишкова.

Следващата съперничка на Возняцки е Слоун Стивънс (САЩ), която се наложи с 6:2, 1:6, 7:5 срещу Луцие Шафаржова (Чехия). В останалите четвъртфинали играят Гарбине Мугуруса (Испания) срещу Елина Свитолина (Украйна) и Симона Халеп (Румъния) срещу Каролине Гарсия (Испания). /БТА