Първата ракета на България при жените Виктория Томова приключи участието си на турнира на твърда настилка в Линц, Австрия с награден фонд 250 000 долара. На осминафиналите българката допусна драматична загуба с 6-4, 4-6, 1-6 от швейцарката Виктория Голубич в мач продължил близо 2 часа. По този начин софиянката пропусна отлична възможност да се класира за четвъртфинал от турнир от календара на WTA.

Срещата започна отлично за Томова, която след два ранни пробива взе солиден аванс от 3-0. Последва активизиране на нейната съперничка, която успя да изравни до 4-4, но българката отново взе превес, пробивайки в деветия гейм, а впоследствие на свой сервис затвори сета за 6-4.

Втората част започна с размяна на пробиви от двете страни на мрежата. Първата ни ракета поведе с 2-1, но швейцарката отново успя да възстанови равенството при 4-4. За съжаление Томова допусна спад в играта си и загуби сета с 4-6.

В заключителния трети сет инициативата бе на страната на Голубич, която спечели категорично частта с 6-1.

Все пак с достигането си до осминафиналите 22-годишната софиянка си гарантира 48 точки за ранглистата (18 от квалификациите и 30 за победата в първия кръг на основната схема), както и близо 2700 евро от наградния фонд./БГНЕС