Защитаващата титлата си Елина Свитолина (Украйна) и шампионката от 2011 година Петра Квитова (Чехия) отпаднаха във втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Бризбейн (Австралия) с награден фонд 1 милион долара. Свитолина загуби Александра Саснович (Беларус) с 4:6, 6:0, 3:6 за 1:47 часа.

Саснович направи пробив в деветия гейм по пътя си към успеха в първия сет, след което Свитолина взе седем поредни гейма, за да изравни резултата и да поведе с 1:0 в третия сет. До края на мача украинката допусна нови два пробива и загуби.

Номер 4 Петра Квитова отстъпи пред Анет Контавейт (Естония) с 5:7, 6:7(1).

Хърватката Дона Векич отстрани шестата поставена Кики Бертенс (Холандия) със 7:6(5), 1:6, 7:5 и на четвъртфиналите ще играе срещу Александра Саснович.

Представителката на домакините Айла Томлянович елиминира Йоана Конта (Великобритания) с 6:2, 7:6(2), а номер 8 Анастасия Севастова (Латвия) постигна успех над квалификантката Хариет Дарт (Великобритания) с 6:2, 6:0.

Шампионката за 2017 година Каролина Плишкова (Чехия) се класира за четвъртфиналите след успех над Мари Боузкова (Чехия) със 7:5, 6:2./БТА