Диа Евтимова и Габриела Михайлова се класираха за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под номер 4 Евтимова победи Александра Поспелова от Русия с 6:3, 6:4 за 76 минути игра.

Българката изоставаше с 2:4 във втория сет, но спечели следващите четири гейма и затвори мач.

Във втория кръг Евтимова ще играе срещу квалификантката Анита Хусарич от Босна и Херцеговина.

Габриела Михайлова направи обрат и се наложи над румънската квалификантка Алесия Киука с 5:7, 7:6(6), 6:0 за 2:53 часа.

Михайлова поведе с 4:1 в първия сет, но загуби с 5:7. Във втората част румънката сервира за спечелване на мача при 6:5, но българката успя да върне пробива. В тайбрека Михайлова изоставаше с 3:5 точки, но успя да спечели с 8:6.

В решителната трета част Михайлова не даде гейм на съперничката си и след 6:0 стигна до крайния успех.

Във втория кръг Михайлова ще играе срещу шестата поставена Йоана Гаспар от Румъния. Двете българки заработиха по 1 точка за световната ранглиста и по 294 долара./БТА