Елица Костова победи германката Антония Лотнер с 6:2, 4:6, 7:6(4) в мач от турнира по тенис за жени в Загреб с награден фонд от 60 хиляди долара и гостоприемство. По този начин българката преодоля втория кръг и утре ще играе на четвъртфиналите.

Костова и Лотнер си размениха по един сет, както и по три гейма в последния. Българката обаче спечели собственото си подаване за 4:3 и проби съперничката си в осмия гейм, но не се възползва от първия шанс. Лотнер върна пробива и двете стигнаха до тайбрек, в който Костова загуби само четири разигравания и по този начин си осигури място на четвъртфиналите.

Костова затвори мача след два часа и 54 минути, а утре ще срещне Джалга Буюкакджай. Туркинята елиминира лидерката в схемата Барбара Хааз в първия кръг./БТА