Белинда Бенчич стана четвъртата тенисистка, принудена да се оттегли от заключителния турнир на WTA в рамките на пет дни. В полуфинален мач на съревнованието в Шънджън Бенчич спечели първия сет срещу Елина Свитолина със 7-5, загуби втория с 3-6, а в трети при резултат 1-4 се отказа.

Швейцарката имаше здравословни проблеми от самото начало на мача и извика лекаря на корта. По-рано тази седмица заради контузии се отказаха Наоми Осака, Бианка Андрееску и Кики Бертенс.

Така украинката Свитолина е на крачка от защита на миналогодишната си титла. През 2018 г. в Сингапур във финалната среща тя победи американката Слоун Стивънс. Сега Свитолина очаква на финала по-добрата от мача между австралийката Ашли Барти и чехкинята Каролина Плишкова. Наградният фонд на заключителния турнир тази година е рекорден - 14 млн. долара.