Белинда Бенчич и София Кенин си осигуриха участие на полуфиналите в Майорка. Американката Кенин надигра Елис Мертенс в три сета – в отделните части 1:6, 6:1, 6:3 за около два часа игра. Двубоят започна отлично за белгийката, която отвя съперничката след два пробива и 6:1.

Картината се повтори във втория сет, но този път с обратен знак, като Кенин натисна сериозно след 1:1 и спечели пет последователни гейма, за да вкара срещата в заключителна трета част.

Третият сет бе драматичен, като първо Кенин проби в петия гейм, но Мертенс върна брейка моментално в шестия. Белгийката обаче отново се пропука, а американката не чакаше втора покана и затвори мача след 6:3. Така тя ще играе за място във финала срещу победителката от двубоя между Яфан Уан и Анастасия Севастова.

В друг четвъртфинал Белинда Бенчич спря похода на тийнейджърката Аманда Анисимова след 6:2, 6:2. Двубоят започна с разменени пробиви, но постепенно швейцарката пое контрола върху събитията на корта и след нови два брейка дръпна в резултата.

Вторият сет бе идентичен, като американката загуби подаването си и върна пробива, но Бенчич в крайна сметка след силна серия взе и втората част след 6:2. Нейната съперничка на полуфинала ще бъде определена от победителката измежду Анжелик Кербер и Каролин Гарсия. /БГНЕС