Южнокореецът Хьон Чун се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис, след като победи в четвъртфиналната му среща Тенис Сандгрен от САЩ с 3:0 (6:4, 7:6(5), 6:3).

Участник на DIEMA XTRA Sofia Open пише история, отстрани Джокович

21-годишният Чун стана първия представител на родината си, който достига до този етап на турнир от Големия шлем. Той очаква победителя от двубоя между Роджър Федерер и Томаш Бердих.

Да не забравяме, че след Мелбърн Чун ще се насочи към София, където ще бъде една от звездите на DIEMA XTRA Sofia Open.

След като отстрани Новак Джокович, южнокореецът трябваше да се справи с друга изненада в турнира Тенис Сандгрен. Той вкара 76% първи сервис и го пласираше отлично. Чун спаси две възможности за пробив в първия сет и го затвори с 6:4.

Изненада: Кореец изхвърли Саша Зверев в Мелбърн

Сандгрен сервираше за сета при 5:3, но Чун отново показа блестяща игра и изравни до 5:5, след което се стигна до тайбрек. Южнокореецът отново показа здрави нерви и дръпна с 2:0 сета.

Хьон Чун диктуваше играта и в третия сет. Сандгрен спаси пет мачбола, но в крайна сметка загуби с 3:6 и даде път към полуфиналите на своя млад съперник./ БТА