Австралиецът Ник Кириос ще е съперник на българина Григор Димитров на осминафиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Ник Кириос победи Жо-Вилфред Цонга в мач от третия кръг на турнира и така си осигури мач с Григор на осминафиналите. Очаква се двубоят да е в неделя.

Гришо вече се класира за тази фаза след като по-рано днес надви Андрей Рубльов с 3:1 сета.

Кириос успя да пречупи Цонга след три тайбрека - 7:6 (7:5), 4:6, 7:6 (8:6) и 7:6 (7:5).

В тайбрека на четвъртия сет надеждата на домакините навакса изоставане от 2:5 точки до 7:5.

Ни слънце, ни жега, ни Рубльов! Григор е на осминафинал

Викът на победата за Гришо

Григор се мори на зверска жега, разкъса фланелката си

При последната среща между Григор Димитров и Ник Кириос, 22-годишният австралиец победи българина на полуфиналите на турнира в Бризбейн и така го детронира от състезанието, което Гришо спечели през 2017-а година.