Водачът в световната ранглиста по тенис Новак Джокович се класира за шестия си финал на "Уимбълдън". Това стана факт след победа с 6:2, 4:6, 6:3, 6:2 над испанеца Роберто Баутиста Агут.

В мача за най-ценното отличие в турнирите на тревни кортове сърбинът, който е печелил надпреварата четири пъти, ще играе с победителя от втория полуфинал между испанеца Рафаел Надал и швейцареца Роджър Федерер.

Двубоят започна отлично за Джокович, който направи пробив още при първото подаване на съперника си. В края на сета Джокович направи още един пробив, за да поведе в резултата след 6:2.

Баутиста Агут обаче не играеше никак лошо и показа това много ясно във втория и в третия сет. Испанецът направи първия си пробив за 2:1 в третия сет и макар да имаше някои критични моменти, успя да се имъкне от всеки един от тях и да изравни след 6:4.

В началото на третия сет играта се водеше гейм за гейм, а Джокович получи първата си възможност за пробив чак в шестия гейм. Сърбинът не се нуждаеше от други подкани, за да дръпне с 4:2, а решителният момент в мача дойде в следващия гейм. В него Баутиста Агут стигна до две поредни точки за пробив при 40:15, но не съумя да реализира нито една от тях и така съперникът му се измъкна, за да поведе с 2:1 сета.

Ситуацията се повтори и в четвъртия сет, в който надмощието на Джокович бе най-видимо. Сърбинът даде първия гейм на Баутиста Агут, след което спечели пет последователни и макар в осмия гейм да пропусна четири мачбола, при петия той затвори срещата след 2 часа и 50 минути игра.

В мача Джокович записа 42 печеливши удара и 9 аса срещу само 29 непредизвикани грешки. В същото време Баутиста Агут направи 34 уинъра при 30 непредизвикани грешки.

"Този турнир се развива прекрасно за мен. Да бъдеш на финал е фантастично. Наистина е невероятно да достигнеш до финала на "Уимбълдън". Трябваше да покажа много стабилна игра. Баутиста Агут е много добър играч, той седи здраво на корта, пласира отлично сервисите си и това ми създаде проблеми. В началото на третия сет мачът бе много равностоен и това можеше да ми създаде проблеми, но останах концентриран", каза веднага след срещата Джокович./БТА