Рафаел Надал продължава напред към четвъртия кръг на Уимбълдън след като надви с 6:1, 6:2, 6:4 Лоренцо Сонего. Рекордьорът по титли от Големия шлем не допусна никакви колебания, за разлика от мачовете с Франсиско Серундоло и Ричардас Беранкис, когато загуби по един сет.

Матадора започна уверено и нито за миг не остави съмнения в превъзходството си. Сонего оказа известна съпротива чак в третия сет, но класата на Надал му помогна да затвори двубоя за малко повече от два часа.

Испанецът направи серия от 9 поредни гейма, която Сонего прекъсна в средата на втората част. Интригата окончателно се изпари на старта на третия сет с поредния пробив в полза на Надал. При 4:2 в негова полза срещата беше прекъсната, за да може да бъде спуснат подвижният покрив. След подновяването на играта Сонего реализира пробив, но Надал много бързо си върна контрола над случващото се на корта.

Gulliver/GettyImages
27 снимки

Рафа направи 24 уинъра и допусна 17 непредизвикани грешки. Освен това, той загуби едва 10 точки на първи сервис.

Следващият съперник на Надал ще е Ботик ван де Зандсхул. 25-ият в световната ранглиста нидерландец се справи в 4 сета с ветерана Ришар Гаске - 7:5, 2:6, 7:6(7), 6:1.