Цветана Пиронкова ще играе срещу Серина Уилямс във втория кръг на "Ролан Гарос", след като по-рано днес се справи с германката Андреа Петкович с 6:3, 6:3, а американката надигра сънародничката си Кристи Ан със 7:6, 6:0 за час и 40 минути.

Gulliver/GettyImages
8 снимки

Първият сет предложи изключителна драма и зрелище. 102-та в световната ранглиста първа излезе с едни гърди напред, пробивайки за 2:1 гейма. Сервирайки обаче за 5:3, Уилямс върна пробива и изравни.

Броени минути по-късно обаче самата тя на свой ред допусна втори брейк и Ан застана да сервира за първия сет. Тя обаче отново се пропука и 23-кратната шампионка в турнирите от Големия шлем отново се върна в играта – 5:5.

Първата част се реши в тайбрек, където трикратната победителка от „Ролан Гарос“ дръпна още от началото и затвори сета със 7:2 точки.

Втората част не предложи абсолютно никаква драма, тъй като ветеранката бе пречупила психически съперничката си и не ѝ отпусна нито един гейм до края на мача – 7:6(2), 6:0.